Montaż drewnianych paneli podłogowych

Montaż drewnianych paneli podłogowych

Zamów panele podłogowe na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie parę godzin, a każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]