Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny starają się, żeby wszystko tego dnia było dopracowane. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, w szczególności gdy na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich i znajomych. Niżej znajdziesz kilka porad, które pomogą ci w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – co warto mieć na względzie?

Niegdyś chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach dziecka, często nawet tego samego dnia, z przyczyny znacznej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, tym samym jest organizowany najczęściej 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, jak wybór kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość, a także matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią dzień sakramentu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich poczęstunku oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z daleka. W przesłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście na ogół skupiają się na zabawkach, natomiast rodzicom większą radość dadzą praktyczne prezenty, jak np. fotelik do auta, wózek dla dziecka albo ubranka.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny urządzano zazwyczaj w domu rodziców dziecka, w następstwie tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele byli zapraszani na odświętną imprezę. Dziś normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców. Analizując oferty sal, gdzie można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują cudownie ozdobione pomieszczenia, ale również kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi menu współgrające z charakterem imprezy i która zapewni fachową obsługę gości. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, zalecamy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a rodzina lub fotograf zrobi śliczne zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu lub wynajętego hotelu.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]