Wyjeżdzasz na urlop? Opiekunka dla psa zajmie się Twoim pupilem

Wyjeżdzasz na urlop? Opiekunka dla psa zajmie się Twoim pupilem

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia czworonogowi opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą zostać swojego pupila w domu krewnych lub przyjaciół. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy funkcjonują nie tylko w dużych miastach jak Warszawa, ale też w mniejszych miejscowościach.

Profesjonalna opieka nad psem

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całodobowo czuwa opiekunka dla psa, która dba nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co niweluje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel zapewnia wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego codzienną, ulubioną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka nad psami – jak przygotować zwierzaka?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać powierzając swojego pupila opiekunowi dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kocyku lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.