Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Potrzebujesz sprawdzić, jak zamówić uszczelnianie okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Czujesz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych mieszkaniach, niemniej jednak i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz czemu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż oraz na rachunki – wskutek tego prawidłowe uszczelnienie okien jest nadzwyczaj istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, lecz również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby też zrealizować zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po postawieniu czy też odbiorze). Zawodowcy zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują odpowiednie materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]