Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Tu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie 3D drukowanie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego w technologii DMLS, SLS,SLA, PolyJet, i FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, a także możliwość wykorzystywania filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz detali.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność konturów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]