To projekty budowlane muszą zawierać

To projekty budowlane muszą zawierać

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących wykonania projektów budowlanych Kraków, skieruj się na https://joannaklusak.com/oferta/

Ciężko znaleźć istotniejszą inwestycję niż budowa mieszkania. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że nie jest to proste zadanie, a szczególne trudności związane są z załatwieniem różnych oficjalnych spraw. Najpierw należy postarać się o pozwolenie na budowę – a będzie wydane, gdy przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi zostać stworzony przez architekta, a jego zawartość ustalają właściwe przepisy. Co więc powinno się w nim znaleźć? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Co powinno być zawarte w projektach budowlanych?

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozkład dotychczasowych i planowanych budynków oraz instalacji energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte również dane o miejscu przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też posiadać projekty wznoszonych domów i często również informacje od firm dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach niezbędne okaże się również załączenie rezultatów testów podłoża.

Projekty budowlane – po co są?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza inwestycja powinna przebiegać w myśl planu ustalonego w owym projekcie, zaś wszelkie niezgodności mogą stać się powodem jej niezatwierdzenia.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]