Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Zielony trawnik wygląda stylowo i znakomicie komponuje się z całością posesji. Współcześnie można skorzystać z oferty podmiotów, które gruntownie zajmują się zakładaniem trawników. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – jakie gatunki roślin zazwyczaj się stosuje?

Podmioty zajmujące się zakładaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. urzędy, różne instytucje, zarządy zieleni miejskiej czy zespoły pałaców, które muszą zatroszczyć się o duże powierzchnie posesji. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów traw, do których zaliczamy kostrzewę czerwoną rozłogową, mietlicę psią czy wierzchlinę łąkową. Ogromną popularnością cieszy się również trawa z darni, która zapewnia niemal natychmiastowe efekty. Co wybrać – trawniki siane czy z darni? Wszystko zależy od wielkości przestrzeni, spodziewanych rezultatów oraz rodzaju posesji. Gatunki rozkładane dobrze spisują się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – nowoczesne narzędzia

Firmy zajmujące się dbaniem o trawniki używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają wykonać wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. samochody do transportu ziemi, siewniki, koparki oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest też nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy automatycznych systemów zraszających. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił piękny wygląd wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. pogoda lub działalność zwierząt. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można napowietrzanie, włókowanie czy zwalczanie mchów, trawnik znowu wygląda pięknie.