Sala weselna – jaką wybrać, by przyjęcie było udane?

sala weselna, dom weselny małopolska

Ślub i odbywające się po nim uroczystości weselne to dzień, o którym bliscy państwa młodych oraz zaproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez kilka miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeśli młoda para zechce zorganizować przyjęcie dla ogromnej ilości osób, pierwszym wyzwaniem, jakie przed nią się pojawi, jest wybranie odpowiedniej sali na wesele, w której uczestnicy będą bawić się w ten wyjątkowy wieczór w najlepszych warunkach.

Dom weselny – zwróć uwagę na jego dystans od kościoła i pojemność

Wybierając lokal na wesele para młoda powinna wziąć pod uwagę parę dość ważnych okoliczności. W pierwszej kolejności musi znać liczbę zaproszonych znajomych i krewnych, żeby być pewnym, iż w wybranym domu weselnym bez problemu znajdzie się tyle przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć własne miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest też, aby mieli gdzie tańczyć. Poza tym para młoda powinna zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od kościoła znajduje się sala weselna i czy dojazd do niej nie będzie utrudniony. Jeżeli na wesele poproszona jest rodzina i znajomi mieszkający w innym województwie, trzeba szukać lokalu na wesele, w sąsiedztwie którego znajduje się rozbudowana sieć hoteli. Trzecią kwestią jest samo zaplanowanie wesela, a więc udekorowanie sali, zamówienie zespołu muzycznego oraz obsługi kelnerskiej i ułożenie menu. Te czynności mogą przerosnąć możliwości pary młodej, zatem warto szukać takich domów weselnych, które proponują asystę w obszarze wszechstronnej organizacji zabawy weselnej.

Sala weselna dla narzeczonych z okolic Krakowa

Narzeczeni z małopolski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą urządzić zabawę weselną w szalenie malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w Balicach. W jego salach biesiady ślubne urządza się od setek lat, a każde z nich charakteryzuje się niesamowitą oprawą. Pałac posiada cztery sale gotowe podjąć ponad stu gości. Imprezę można zorganizować także w ogrodzie przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim zdoła bez mała ok. 350 zaproszonych. Zaletą tego domu weselnego jest to, że umiejscowiony jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma nader bogatą bazę noclegową. Dojazd orszaku weselnego z kościoła do sali weselnej nie powinien zatem trwać dłużej aniżeli mniej więcej pół godziny.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]