Sala na przyjęcie okolicznościowe – na co zwrócić uwagę?

sala na przyjęcie

Gdy ktoś wspomina o organizacji wielkiej imprezy rodzinnej, na ogół naszym błyskawicznym skojarzeniem jest ślub wraz z obiadem weselnym. Niemniej jednak huczne przyjęcia okolicznościowe, na które nieraz zaprasza się grono krewnych z bliskiej i dalekiej rodziny, to też „osiemnastki”, komunie święte oraz chrzciny. Jeśli wykaz zaproszonych gości jest długi, zwykle nie damy rady zorganizować przyjęcia oraz upichcić posiłków dla uczestników we własnym domu. Wtedy najlepszym wyjściem jest zabukowanie pasującego do okazji lokalu.

Organizacja przyjęć okolicznościowych – jak dobrać miejsce?

Poszczególne typy uroczystości wiążą się z innymi potrzebami uczestników. W przypadku imprezy o typowo rozrywkowej konwencji, jak m.in. przyjęcie imieninowe bądź osiemnastka, w której będą brać udział w większości dorośli, uczestnikom należy zapewnić nie tylko miejsce, w którym spożyją bez pośpiechu posiłek, ale i pomieszczenie taneczne. Z kolei przyjęcia, w których dużą część gości stanowią kilkulatki, a więc komunie albo chrzciny, dobrze jest urządzać w lokalu, który oprócz użyczenia sali w środku budynku oferuje również przestrzeń na zewnątrz. Dzięki daniu maluchom możliwości zabawy na świeżym powietrzu będziemy mieć gwarancję, że nie znudzą się zbyt szybko sytuacją i nie będą marudzić opiekunom o powrót do domu. Potrawy podawane gościom również wypada dopasować do okazji. Planując takie wydarzenie najlepiej zatem sięgnąć po usługi firmy zajmującej się cateringiem, która zatroszczy się o smakowite potrawy, zimne i ciepłe napoje oraz bufet z przekąskami.

Organizacja przyjęcia – rozważ wynajem sal Pałac Radziwiłłów

Zamówienie miejsca na organizację imprezy okolicznościowej w Małopolsce, zwłaszcza w dużym mieście, jest stosunkowo proste, aczkolwiek niewiele ofert może dorównać zabytkowemu Pałacowi Radziwiłłów, położonemu w podkrakowskich Balicach. Od dekad w nieomal dworskiej oprawie urządzane są tu chrzty, komunie oraz – oczywiście – zabawy weselne, które każdy z gości będzie wspominał przez lata. W Pałacu można zająć jedną lub kilka sal, w których wygodnie można zmieścić ogółem do 130 osób. Z kolei jeżeli impreza ma być zorganizowana w plenerze, to ogród przed Pałacem zmieści mniej więcej 300 gości. Co kluczowe, obsługująca Pałac Radziwiłłów firma cateringowa gwarantuje kompletną obsługę przyjęcia okolicznościowego, od rozłożenia i ozdobienia stolików, poprzez dostarczenia posiłków, aż po wykwalifikowaną kadrę kucharzy i kelnerów.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]