Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – by prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, lecz również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]