Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wynajmie szalunków Kraków? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tu

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z sklejki laminowanej, metalu czy też desek, szeroko stosowanych w budownictwie. Używa się ich do stawiania, modelowania właściwego kształtu, a także podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Przydają się one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, stropów, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, dzielimy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, podpory i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny szczególnie wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]