Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do przechowywania sporych ilości gotowych mieszanek, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wymienione wcześniej cechy powodują, że zbiornik nierdzewny jest także doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w różnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości drobnoustrojami bądź dzikimi drożdżami.