Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Potrzebujesz porady profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Odwiedź brabis.pl

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych kłopotów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, aby odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się wyłącznie cennikiem porad – podejrzanie niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]