Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/ sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie usuwanie malware ze strony internetowej.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz witryn internetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Ze witryny internetowej rozsyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest uniemożliwione? Grafiki na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest natychmiastowe działanie, żeby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie parają się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich powinno się powierzyć specom od tego rodzaju działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują dokładny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długookresowa infekcja była powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, gdyż odwrócenie wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, iż podobny przypadek nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]