Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Na maxgruz.pl dowiesz się, komu zlecić utylizację mebli Kraków

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, zazwyczaj przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na strych. Szkopuł jednakże w tym, iż po kilku miesiącach także w tych schowkach stają się tak zagracone, iż codzienne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, poddasza i piwnicy.

Wywóz starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, części ram okien, sprzęty elektroniczne czy stare meble nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu komórki, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać spalone lub porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu ich podług tworzywa, z którego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się na ogół do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji kolejnych szaf, łóżek albo regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]