Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim zbyt małe temperatury, dokuczliwy hałas i straty ciepła. Co ważne, takie awarie niekiedy wynikają tylko z nieprawidłowego położenia – wówczas musimy tylko przestawić lodówkę. Kiedy jednak przyczyna usterki jest gdzie indziej, niezbędna będzie wizyta w warsztacie. Ile za nią zapłacimy? Kiedy naprawa lodówek okaże się trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy się zdecydować?

Szczególnie zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik oraz sprężarka. Często ich powodem jest niewłaściwe używanie sprzętu. Do lodówki nie powinniśmy wszak wkładać potraw gorących, zaś otwierając ją należy pamiętać o tym, by domknąć wnętrze. Jeśli idzie o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku zauważenia usterki nie należy naprawiać lodówki samemu. O wiele lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, zyskując tak gwarancję na wykonane usługi.

Naprawa lodówek – koszty

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju usterki. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, że jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu mogą okazać się wyższe. Zazwyczaj jednak cena naprawy popularnych usterek jest bardziej opłacalna niż zakup nowego sprzętu.