Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Tutaj sprawdzisz, komu zlecić uszczelnienie okien

Na komfort domowników ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również odcinają je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]