Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Oferta sesji coachingowych w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Pełne użycie swoich możliwości może być niełatwe. Niekiedy po prostu brakuje nam motywacji, innym razem źródłem kłopotów bywają przeszkody psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju przeciwności bywają niezmiernie uciążliwe i nieraz hamują rozwój osobisty czy zawodowy. Co więcej, przezwyciężenie ich samodzielne jest nieraz jest niewykonalne lub co najmniej niesamowicie trudne. Dlatego warto wspomóc się doświadczeniem zawodowców. Tym bardziej, że metody wykorzystywane obecnie przez coachów w wielu przypadkach okazują się nadzwyczaj efektywnym narzędziem w usunięciu ograniczeń stojących na drodze do realizacji wyznaczonych celów.

Sesje coachingowe. Na czym to polega?

Praca z coachem zaczyna się od poznania się obu stron. Na tym etapie najważniejsze jest bez wątpienia ukształtowanie obopólnej ufności oraz specyficznego rodzaju zrozumienia, które są niezbędne do tego, aby pojawiły się zakładane rezultaty. W czasie początkowych sesji – które można odbyć za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów internetowych albo przez telefon – coach pozna też ambicje, możliwości i charakter swojego klienta, a także omówi z nim plan działania. W toku współpracy zwykle odbywa się parę sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), które trwają na ogół 1,5 godziny. Ostatnie spotkanie jest z kolei sposobnością do podsumowania działań oraz ustalenia, na ile klient poradzi sobie z konkretnymi trudnościami w pojedynkę. To, jakie tematy będą analizowane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od zamierzeń osoby zwracającej się o pomoc – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia albo wzrost jego efektywności.

Czy opłaca się rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w wielu przypadkach. Jednym z najważniejszych argumentów uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest dążenie do pełnego spożytkowania własnego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, wzmacniając stopień satysfakcji oraz ucząc, w jaki sposób poskramiać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]