Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Kontenery na gruz – rodzaje i ich pojemność

Wiele śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, warto skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.