Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Szukasz szczegółowych informacji o sali na komunie w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to często pierwsza rzeczywiście duża impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. W związku z tym rodzice pragną, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać przyjęcie w mieszkaniu?

Już przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Obiad dla gości w domu jest zwykle możliwe wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji komunii przekształciły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet ponad setka gości, w związku z tym często odbywają się w domach weselnych albo restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować pojemną salę, należy zacząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ustalony termin komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, więc powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu menu na komunię. Kluczowe jest również to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale i następujący później obiad dla gości. Obyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi wnętrzami. Innym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, warto wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą prezenty dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można poinformować, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. quada czy zabawek z motywami militarnymi.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]