Co jest najważniejsze w projektowaniu stron internetowych?

Co jest najważniejsze w projektowaniu stron internetowych?

Sprawdź, gdzie zamówić stronę internetową Kraków

Wygoda witryn internetowych bierze się przede wszystkim z ich projektów. Tworząc strony internetowe musimy nie tylko opierać się na względach wizualnych, ale też doświadczeniu klientów – jeśli poruszanie się na serwisie będzie dla nich źródłem problemów, od razu przeniosą się na drugą witrynę lub wybiorą usługi konkurencji. Żeby zatem witryna dała nam spodziewane zyski, powinniśmy zatroszczyć się o to, by była właściwie zaplanowana. Jak jednak prezentuje się profesjonalnie wykonana strona? Co zrobić, by użytkownicy nie opuścili jej zbyt prędko?

Reguły projektowania stron internetowych

Główną zasadą, jaką należy sugerować się tworząc witryny internetowe jest odznaczenie najistotniejszych elementów serwisu – ściągną wtedy uwagę użytkownika oraz nakłonią go do akcji. Łatwo osiągnąć to można dzięki wykorzystaniu kontrastowych odcieni, pamiętając oczywiście o tym, by kolory równoważyły się na ekranie. Istotna będzie również to, żeby najważniejsze elementy strony osadzić na osi, po której porusza się uwaga użytkownika – to kwestia standardów od lat stosowanych w sieci.

Projektowanie stron internetowych – komu zlecić?

Jak nietrudno się domyślić, stworzenie nowoczesnej strony www nie będzie łatwe. W przypadku strony komercyjnej nietrafionym pomysłem będzie zatem amatorskie jej zaprojektowanie. Chcąc mieć gwarancję, że strona będzie generować korzyści, należy powierzyć to specjalistom – zwłaszcza firmie specjalizującej się zarówno w projektowaniu stron, jak i ich programowaniu, optymalizacji oraz pozycjonowaniu.

Nasza lokalizacja:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]