Badania wysokościowe – co to jest?

Badania wysokościowe – co to jest?

Pragniesz poznać więcej informacji o badaniach wysokościowych Bielsko Biała? Zajrzyj na http://bit.ly/2qLHeSA.

Wielu czytelników pracę na wysokości kojarzy przede wszystkim z czyszczeniem okien w wysokościowcach lub opieką nad kominami. W myśl uchwalonych w naszym kraju regulacji są to zaś wszelkie zadania wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy prace prowadzone są co najmniej trzy metry nad poziomem gruntu, konieczne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym jednak one polegają? W których przychodniach są wykonywane? Jakie choroby powodują, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Gdzie przeprowadzić badania wysokościowe?

Badania wysokościowe można wykonać odwiedzając placówkę medycyny pracy, w której otrzymamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile oczywiście efekty będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie umożliwiające podjęcie pracy na wysokościach. Zdarza się też, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie ma dużo czasu – wtedy słusznie zrobimy wybierając się sami do okulisty, laryngologa i neurologa celem wykonania badań, zaś potem przedstawiając je w placówce medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej umówić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie zbadane?

Badania wysokościowe muszą wykryć schorzenia, które powodują, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do najważniejszych tego typu chorób zaliczają się przede wszystkim padaczka oraz choroby zmysłu równowagi, wady oczu (a konkretnie – potrzeba stosowania okularów (choć można to ominąć wykorzystując szkła kontaktowe), a także niedowidzenie. Lekarz ma prawo też odmówić podpisania zaświadczenia, jeśli mamy zaawansowaną hiperglikemię lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy powtarzać co 3 lata, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co 12 miesięcy.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]