Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Sri Lanka – wakacje marzeń dla miłośników egzotyki

Tu uzyskasz więcej szczegółów o Sri Lanka podróż.

Chociaż w polskich górach oraz nad Bałtykiem jest sporo atrakcyjnych miejscowości, w których można aktywnie spędzić urlop, czasem chcemy choć raz wyjechać w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Świetnym posunięciem jest podróż do Azji, gdyż tamtejsza tradycja i kultura są całkiem inne od polskich, więc polskiemu podróżnikowi przyniosą co niemiara niesamowitych wrażeń. Taką rozwijającą wycieczką na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – państwo pełne zabytków historycznych i krajobrazowych

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo zlokalizowane na wyspie Cejlon i sąsiednich mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż większość europejczyków za główną atrakcję uważa jej urocze plaże, jak również możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki tej wyspy. Jakkolwiek jest to także państwo, które w swoim pokrytym dżunglą sercu ukrywa masa atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno zadziwiać, gdyż historia tego kraju sięga przeszło 3000 lat.

Co zatem powinno się zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni koniecznie odwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich lampartów, krokodyli oraz guźców. Nie można także spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba także przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zaplanować?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednakże najciekawszy urlop na Sri Lance to te zaplanowane specjalnie z myślą o naszych indywidualnych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” organizuje krakowskie biuro Relaksmisja, które sięgając do swojego doświadczenia dostosuje program wakacji do wymagań każdego turysty.

Nasza lokalizacja:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]