Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Co trzeba wiedzieć o najładniejszych trasach rowerowych w Małopolsce?

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, popularne oraz nieznane, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny widok – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko amatorów, lecz także uznanych alpinistów oraz himalaistów.