Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Zajrzyj w to miejsce, jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat kursu zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. Właściwie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny tym, którzy kochają góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, a więc ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są konieczne w przypadku przeróżnych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie pokrywa również zasady prawidłowego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma duże doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. To sprawia, że przyswajanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]