Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Skieruj się tutaj, aby dowiedzieć się więcej o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby przedstawić przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Oprócz tego dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi czar małopolskiego folkloru, regiony agroturystyczne oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Portal o najciekawszych miejscach Małopolski nie pomija zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezwykle pomocna dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego