Co warto wiedzieć o skiturach?

Co warto wiedzieć o skiturach?

Szukasz więcej informacji o skiturach? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie wyłącznie po to, aby spędzić czas na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas dość intensywnych, lecz dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]