Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty wycieczki w Alpy!

Sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo albo Aiguille du Dru. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla energicznych podróżników

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest dużo interesujących ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już pewne umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których obchodzi głównie wymiar szkoleniowy, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]