Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Odwiedź visitmalopolska.pl. Poznaj atrakcje turystyczne w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd czasem ciężko odnaleźć się w natłoku informacji o planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko znajdą hotele, pensjonaty i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Z kolei dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy trasy rowerowe.

Przydatne rozmówki i spis konsulatów – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i słowackim. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego