Nowoczesne lampy na hale przemysłowe

Nowoczesne lampy na hale przemysłowe

Hala produkcyjna lub magazyn to miejsce, w którym bardzo istotną rolę odgrywa uzyskanie optymalnych warunków oświetlenia. Ułatwia to zachowanie bezpieczeństwa osób zatrudnionych, a także pozwala zachować oczekiwaną efektywność produkcji. Odpowiednie oświetlenie hali wpływa pozytywnie na samopoczucie ludzi znajdujących się w pomieszczeniu oraz zmniejsza ilość wad, jakie mogą się pojawić podczas wytwarzania towarów.

Hale przemysłowe

Do skutecznego oświetlenia hali przemysłowej może służyć liniowe źródło światła. Najpopularniejszy sposób to lampy na hale w formie świetlówek. Zamiast tradycyjnych urządzeń można zastosować świetlówki LED. Są one droższe, ale zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Są też dużo bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia, w tym przepalanie. Inna zaleta zastosowania świetlówek to niski koszt zakupu oraz ułatwienia podczas montażu. Lampy na hale z diodami LED uruchamiają się natychmiast i zapewniają rozproszone światło przy braku efektu migotania, który jest charakterystyczny dla klasycznych systemów oświetleniowych wyposażonych w świetlówki. Nowoczesne urządzenia można kupić w różnych odmianach, przy zachowaniu różnej mocy oraz wymiarów. Warto dodać, że lampy na hale mogą być wodoszczelne. Ponadto są mało wrażliwe na zmienne temperatury, dlatego można je bardzo łatwo dostosować do różnych lokalizacji w firmie.

Lampy typu High Bay

Szczególnym typem oświetlenia, które można zastosować w halach, są lampy High Bay. Są najczęściej stosowane w pomieszczeniach, gdzie nie ma żadnego dostępu do naturalnego źródła światła. Lampy na hale wyposażone w diody LED pozwalają uzyskać światło o neutralnej barwie, które nie drażni wzroku, ani nie ma żadnego innego wpływu na zdrowie pracowników. Lampy High Bay można montować na hakach i specjalnych linkach, które mają możliwość regulacji wysokości. Pozwalają uzyskać wąski i długi strumień światła, a więc możliwa jest instalacja w wysokich pomieszczeniach. Lampy typu High Bay będą skutecznie służyły do oświetlania blatów roboczych lub innych urządzeń, które są codziennie używane w firmie. Na rynku dostępne są również lampy na hale, które można wygodnie zamontować w budynkach o niższej wysokości. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa.

Przy zastosowaniu nowoczesnych lamp LED koszty energii elektrycznej mogą zmniejszyć się nawet o połowę. Dlatego lampy na hale, traktowane jako inwestycja, mogą zwrócić się w czasie nawet kilku miesięcy od zakupu. W przypadku hal przemysłowych niewymagających stałego oświetlenia można zastosować również oświetlacze LED pozwalające na regulację natężenia światła. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii różnego typu lampy na hale mogą pracować długo i bezawaryjnie, a także nie będą generować dużych kosztów obsługi lub serwisu.