Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Kup mopy profesjonalne na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – niezbędne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Praktycznie równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza czyszczenie posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni warto używać zestawu wiadro plus mop.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]