Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Zamów okiennice dekoracyjne na https://skyshutters.pl

Planując wystrój wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach widuje się nadal sporadycznie, ale gros osób na pewno widziało je w telewizji lub w kinie, gdyż te okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto zdecydować się okiennice wewnętrzne typu shutters?

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada także zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania linek, co rodzice dzieci czy właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wystające łańcuszki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]