Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko w przestrzeni ogólnodostępnej, ale również na prywatnych posesjach. Którą metodą się je wykonuje? Kto najczęściej nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby do ogrodu?
Rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji przestrzeni miejskiej i prywatnych ogrodów. Dzisiaj znacznym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma została dostosowana do preferencji zamawiającego, jego upodobań, jak również rozmiarów ogrodu. Na rozległych powierzchniach wspaniale prezentują się większe, masywne dzieła, które chwytają za serce swoim dostojnym charakterem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast zastosowanie niedużych rzeźb. Zamawiający wybierają między barokowymi zdobieniami albo wręcz przeciwnie – postawić na pomniki o ascetycznej formie. Wybór właściwej figury powinien uwarunkowany stylem ogrodu i tym, jaki efekt pragniemy ostatecznie uzyskać. Dużym popytem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to wspaniała forma aranżacji przestrzeni.
Dla kogo rzeźby ogrodowe?
Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie zamiłowania do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Wyśmienicie komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, laskach, może także być ozdobą terenu przy muzeum, placówce naukowej, urzędzie, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też osoby prywatne, które zamierzają stworzyć w swoim ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe albo zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni współczesny charakter ogrodu. Popularne stają się także imponujące rzeźby orientalne, które będą stanowić idealne dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.