Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Zobacz, gdzie kupić środki do dezynfekcji rąk, wejdź na verdeavis.pl

Na każdym cm2 skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które powodują groźne schorzenia. Z tej przyczyny mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest niezbędny

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (głównie z drobiu) czy jajek, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]