Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Sprawdź shuttersy w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale również wygodne. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć serial, albo jego częściowe ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak też z innego powodu – za ich sprawą można skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Prócz tego shuttersy skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest niesłychanie prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]