Poprzeczki na relingi dachowe czyli jak przewieźć więcej bagażu

Poprzeczki na relingi dachowe czyli jak przewieźć więcej bagażu

Dalsze informacje o belkach na relingi.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczną budowę. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]