Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Znajdź buty jeździeckie

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli dostrzega się spore atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: rozwój wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, a także ćwiczenie dobrej postawy. Oprócz tego ma zbawiennie oddziałuje na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz niweluje napięcie. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są o wiele krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające za kolano. Tym samym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jakkolwiek decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z jakich surowców są szyte buty jeździeckie?

Podczas wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, jednak warto się je wybrać z uwagi na większą wytrzymałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybko zyskuje docelowy kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, jakkolwiek jej niska cena jest znaczną plusem.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]