Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

środki dezynfekcyjne, środki do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki odkażające pomagają utrzymać czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, aldehydy, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasza lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]