Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Chcesz kupić listwy podłogowe? Odwiedź tę stronę

Wydają się mało ważnym detalem, ale ich charakter ma duży wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolne partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]