Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Potrzebujesz klasera na monety? Kliknij tutaj.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość z poszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale również poczucie satysfakcji z ich oglądania i ewidencjonowania. Nabyte numizmaty winny tym samym znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach i albumach, dzięki którym wygodnie będzie można je przeglądać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – wciąż najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają rozległy wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie dlatego, iż pozwalają w prosty sposób układać numizmaty konkretnego rodzaju. Należy pamiętać, że niektóre albumy na monety nie mają fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupować je samodzielnie dobierając je do rodzaju gromadzonych banknotów czy monet. Możliwość wypinania i wpinania stron jest ogromnym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów według osobistego uznania – można przenosić je między albumami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania monet czy rozerwania banknotów. Oprócz tego, posiadając niewielką kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych rozmiarach, należy tylko dokupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, że często wyglądają jak książki bądź albumy z fotografiami rodzinnymi, przez co bez trudu skryjemy je w biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego złodzieja.

Klasery na monety pomieści bez problemu również monety w kapslach

Specjaliści zalecają, by w plastikowych przegródkach klaserów chować powszechniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom pełnej osłony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Unikatowe monety w stanie menniczym czy też te wybite z miękkich metali powinno się wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można później trzymać w klaserze, jako że szereg producentów posiada w asortymencie karty do albumów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem lub sztywnym, papierowym holderem.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]