Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Jeśli chcesz kupić lampy solne, skieruj się na tę stronę.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie wyglądają i łatwo można je dopasować do aranżacji mieszkania, bo występują w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna niczym linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład piramidy bądź kuli.

Lampa solna – przy niej skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi osobom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest kojące i łagodne, zatem rekomenduje się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, ponieważ przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli używa się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]