Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Znajdź hakowce na ekombud.pl

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się ogromną trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]