Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

kontener na odpady, kontenery stalowe

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]