Kiedy wybrać rolety ścienne?

Kiedy wybrać rolety ścienne?

Marzysz o roletach w Twoich pokojach, jednak nie wydaje się to możliwe, bo nie można ich umocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla osób w Twojej sytuacji wynaleziono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na suficie lub ścianie. W jakich sytuacjach warto nabyć taki rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wykonany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona pewną ilość światła do pomieszczenia, ale osłania przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą takich rolet jest nieskomplikowana instalacja na ścianie albo suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wywiercenia dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, istotną różnicą między roletami okiennymi a ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bardziej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, dlatego najlepiej montować je w pokojach, gdzie powinno wpadać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień i noc. Tutaj poziom przenikania promieni słonecznych jest zależny od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, sprawia, iż pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc produkuje się w wersji okiennej i ściennej. Zależnie od potrzeb czy typu okna można wybrać jedną z tych rolet. Roletyścienne dzień noc rekomendujemy szczególnie do nietypowych okien, z kilkoma kwaterami.