Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kup toczki do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]