Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Dalsze informacje o kombinezonie motocyklowym.

Jazda na jednośladzie łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale często także z odczuwaniem niewielkiego braku komfortu. By zmniejszyć niekorzystny wpływ poniektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w adekwatną odzież. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką bądź kombinezon na motor zahamują odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku z pewnością obniżą możliwość doznania rozmaitego rodzaju urazów. Tak jednakże będzie tylko w przypadku, jeśli wybierzemy właściwy ich model. Co warto zatem kupić? Co będzie lepszym rozwiązaniem – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na jaki materiał postawić? Na te kwestie odpowiemy poniżej.

Kombinezon na motor jedno- czy dwuczęściowy. Który będzie lepszy?

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują najczęściej partycypujący w wyścigach zawodowi motocykliści, a także osoby sporadycznie pokonujące wielokilometrowe trasy bez dłuższych przystanków. Dają one wysoki poziom ochrony podczas wypadku. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem wygody ich ubierania, ale i poruszania się w nim pieszo, np. skorzystanie w nim z toalety może być niesłychanie kłopotliwe. Dlatego motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, od razu mogą wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on wystarczającą w większości przypadków ochronę, a zarazem swobodniej się go zdejmuje i nakłada.

Kombinezon na motor – nie tylko budowa jest ważna

Budowa kombinezonu na motocykl to natomiast nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Równie kluczowy jest surowiec, z którego został on wytworzony. Tu do wyboru mamy przede wszystkim skórę oraz specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale świetnie ochraniają w razie upadku. Warto jakkolwiek podkreślić, iż niektóre tekstylia – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a przy tym mają lepszą wentylację.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]