Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Odwiedź sklep z lampami solnymi.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić również korzyści rekonwalescencyjne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie modne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i właściwego samopoczucia.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]