Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz nabyć drzwi wejściowe drewniane, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl/drzwi-drewniane/drzwi-zewnetrzne-drewniane/

Drzwi wejściowe wykonują sporo zadań – chronią dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, separują od harmidru dobiegającego z ulicy i strzegą przed włamaniem. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Czy opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne – wytrzymałość i komfort cieplny

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najpoważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją trwałość i parametry techniczne już od dawna cieszą się dużym uznaniem. Ekologiczny surowiec świetnie się prezentuje i da się go wykończyć na mnóstwo sposobów. Prawidłowo wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż w domu odczuwamy komfort termiczny, a jednocześnie koszty ogrzewania są znacznie niższe. Szukając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Ze względu na swoje właściwości znacznym popytem cieszą się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – nie ulegają odkształceniu i uszkodzeniom mechanicznym, zatem świetnie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi zewnętrzne są wyposażone w najlepsze uszczelki.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar?

Producenci oferują również przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to propozycja dla tych, którzy kładą nacisk na niesztampowy design. Jeżeli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z oferty producenta, który wykona indywidualny wzór na zamówienie, a jednocześnie zagwarantuje kilkuletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić pięknie prezentujące się szyby, na przykład ornamentowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, wypada też zauważyć pozostałe przymioty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je sforsować, bowiem w dzisiejszych czasach coraz częściej zaopatruje się je w systemy antywłamaniowe. Zapewnia to domownikom stosowne bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe mają też trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Przy produkcji nowoczesnych drewnianych drzwi wejściowych wykorzystuje się wysokiej jakości lakiery, które chronią ich zewnętrzną powłokę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]