Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Chcesz zamówić 3D drukarkę? Wejdź na cadxpert.pl

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia. Ocenia się, że używając drukarek 3D i pozostałych urządzeń Stratasys można nieomalże o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie najwyższej jakości usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie otrzymać identyczne prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w rozlicznych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest solidny oraz precyzyjny, a w toku procesu wydruku nie występują odkształcenia czy przesunięcia warstw.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]