Dlaczego warto trenować w profesjonalnej bluzie sportowej?

Dlaczego warto trenować w profesjonalnej bluzie sportowej?

Chcesz zamówić bluzy sportowe? Odwiedź ten adres.

Każdy kto uprawia sport codziennie niewątpliwie spostrzegł, iż tylko dobrej klasy odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w zupełnym komforcie. Szukając ubioru do ćwiczeń, szczególnie tych outdoorowych, jak biegi na orientację, jazda na rowerze lub piłka nożna, pamiętajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy lifestyle i bluzy sportowe – kluczowe różnice

Bluzy w wersji z kapturem, zamkiem błyskawicznym oraz bez od lat są już stałym elementem codziennego ubioru. Nie zadziwiają nawet w miejscach pracy, gdzie dotychczas obowiązywał ścisły dress code. Bluzy postrzegane są jako odzież typu lifestyle, dlatego że są wygodne i nie hamują ruchów, a wykorzystanie w nich grubszych materiałów powoduje, że to idealna odzież wierzchnia na wczesną jesień oraz późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają dość podobny krój, są w wielu miejscach inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie zazwyczaj produkowane są ze stuprocentowej bawełny lub bawełny z kilkuprocentową domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei często produkowane są wyłącznie z poliestru. Jest to wyjątkowo wytrzymała tkanina syntetyczna, która nie ulega tak szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na rozdarcia. Dlatego też jest znakomita do produkcji strojów sportowych, które muszą wytrzymać spore przeciążenia działające na nie w czasie wytężonych ćwiczeń. Co więcej poliester doskonale odparowuje wilgoć ze skóry, dzięki czemu trenujący nie spędza długich godzin w zawilgoconej od potu odzieży.

Bluzy sportowe zamawiaj w profesjonalnych sklepach

Kupujmy głównie odzież od renomowanych producentów. Istotnie, musimy wówczas być gotowym na wyższy koszt takiej bluzy, jednak w zamian dostajemy wysokiej klasy towar z lepszych materiałów, który zapewne posłuży nam dłużej. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma konkretne zastosowanie, nie jest wskazane korzystać zamiast niej ze zwykłej odzieży, przykładowo bluzy bramkarskie mają specjalne protektory na łokciach, które chronią bramkarza w trakcie parad, natomiast bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz chroniący przed wiatrem. Aby mieć pewność, iż kupujemy oryginalne ubranie, kupujmy w sklepach firmowych albo prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które dysponują dużym asortymentem bluz sportowych męskich, damskich i dziecięcych.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]